BÖLGE AKTİVİTELERİ

DALIŞ

Değişken kıyı yapısı, dünyanın en eski batıklarından biri de dahil olmak üzere, antik batıkları, amforaları, modern gemi ve uçak batıkları, resif kanyon ve mağaraları ile Kaş, Dünyanın ve Türkiye'nin en önemli dalış merkezlerinden biridir. Sessiz dünyanın turkuaz rengi derinliklerinde keyifli bir yolculuğa çıkmak isterseniz ilk adresiniz mutlaka Kaş olmalıdır. Bölgede dalış eğitimi veren sertifikalı kurslar bulunmaktadır.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Kaş'ta gökyüzüne baktığınız anda bir sürü yamaç paraşütü ile karşılaşırsınız. Siz de onlardan birinde olmak ve Kaş'ın muhteşem kıyılarına ve manzarasına kuşbakışı bakmak isterseniz deneyimli hocalar eşliğinde güvenli bir uçuşa hazır olun. Aynı zamanda Fethiye'de de bu aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz.

RAFTING

Saklıkent kanyonunda Esen çayının coşkulu suları, doğanın gücüne karşı koyma heyecanıyla dolu muhteşem bir macera için sizi bekliyor olacak.

KANO TURU

Kınık bölgesinde başlayan tur, Patara sahiline kadar mükemmel doğa manzaraları eşliğinde sürerken, sizlere hem spor yapma hemde kıyıların keşfedilmemiş güzelliklerine ulaşma imkanını sunacak.

JİP SAFARİ

Saklıkent kanyonunu, Xsantos antik kentini, Patara'yı ve Gömbe yaylasını bir gün içerisinde gezmek istiyorsanız bu tur ile bu mümkün. Fotoğraf makinelerinizi yanınıza alın ve özel jiplerle dolaşmanın keyfini çıkarın.

MEİS ADASI

Yunancada da göz anlamına gelen Meis Adası, Kaş’ın tam karşısında bulunmakta ve harita üzerinde Kaş ve Meis gerçekten de kaş ve göz şeklinde görünmektedir. Kiliseler, müzeler, kale ve en önemlisi bir mavi mağara bulunuyor. Misafirperver insanları, taze yiyecekleri ve italyan tarzı eski evleri vardır. Hergün Kaş – Meis Feribotlarıyla gidebilirsiniz. Adaya gidebilmek için Türk vatandaşlarının Schengen vizesi olması gerekmektedir. Yeşil pasaporta sahip vatandaşlarımız ise Meis Adası’na vizesiz giriş yapabilmektedir.